שירותים למטפלות.ים ולצוותי ייעוץ וחינוך

מחקרים עדכניים מצביעים על הקושי המשמעותי איתו מתמודדים אנשי טיפול, ייעוץ וחינוך במפגש עם אנשים המתמודדים עם פגיעה עצמית לא אובדנית. קשיים אלו מביאים לפגיעה באיכות הקשר הטיפולי/חינוכי ולשימוש בהתערבויות טיפוליות בלתי יעילות ואף מעכבות.

המרכז להתמודדות עם פגיעה עצמית מציע מגון שירותי הדרכה, הכשרה ולימוד המכוונים להרחבת ההבנה של תופעת הפגיעה העצמית ולהקניית מיומנויות מקצועיות להתמודדות עמה.

אנחנו מתרחבים וקולטים מטפלים חדשים!

אנו מחפשים  מטפל.ת בעל.ת אוריינטציה פסיכו דינמית באזור תל אביב להצטרפות לעבודת צוות פוריה ודינמית. 

ההצטרפות למרכז מקנה:
* רכישת מומחיות בתחום הטיפול בפגיעה עצמית
* הדרכה קלינית בנושא פגיעה עצמית ונושאים קרובים (הפרעות אכילה, פגיעה מינית וכד')
* קבלת מטופלים
* הדרכה קלינית פרטנית וקבוצתית, והשתלמויות מקצועיות
* למתאימים, אפשרויות קידום לתפקידי הרצאה והכשרה

 

דרישות התפקיד:
• המשרה מיועדת לפסיכולוגים קליניים או חינוכיים/פסיכולוגים החל מהשנה השניה להתמחות/ פסיכותרפיסטים בוגרי/לקראת סיום בי"ס לפסיכותרפיה
• ניסיון בטיפול בבוגרים ו/או מתבגרים+ הדרכות הורים. עדיפות למנוסים בשתי האוכלוסיות
• אוריינטציה וניסיון בתחום הטיפול הדינמי

  • אחה'צ פנוי אחד לכל הפחות, לקבלת טיפולים (ניתן לטפל בקליניקה של המרכז)
  • זמינות לישיבת צוות בזום בימי שלישי בין 8:30- 9:45
  • סקרנות, יצירתיות ונכונות ללמוד, לחשוב ולהתפתח
  •  

שכר התחלתי: 220 ש"ח למפגש+ שכר משתנה עבור פרוייקטים ספציפיים

 

מוזמנים.ות לפנות  לליטל פלג במייל  selfinjurycenter@gmail.com ולהעביר קורות חיים מקצועיים או לפרטים נוספים לטל' 0508550935.

מומלץ לצרף המלצה, אך ניתן לצרף גם בשלב מתקדם יותר.
לאתר המרכז- https://self-injury-center.co.il/

הרצאות והשתלמויות לצוותים חינוכיים

אחוזי הפגיעה העצמית הגבוהים בקרב בני נוער הופכים את הפגיעה העצמית לאתגר משמעותי עבור צוותים חינוכיים. המרכז להתמודדות עם פגיעה עצמית מציע הרצאות והשתלמויות המספקות מענה וכלים מקצועיים סביב סוגיות מרכזיות הנוגעות להתמודדות עם פגיעה עצמית לא אובדנית: מדוע מתבגרים פוגעים בעצמם? מהם הגורמים הפסיכולוגיים העומדים בבסיס הפגיעה העצמית? כיצד להתמודד עם פגיעה עצמית במרחב הבית ספרי? כיצד לדבר עם מתבגר.ת המדווח על פגיעה עצמית?

השתלמויות וסדנאות לצוותים טיפוליים

המרכז להתמודדות עם פגיעה עצמית מציע השתלמויות לצוותים חינוכיים, המעוניינים להרחיב את ההתבוננות על הפגיעה העצמית מפרספקטיבה פסיכואנליטית. במסגרת ההשתלמויות, נציע התבוננות בפגיעה העצמית דרך פרספקטיבות שונות וביניהן פונקציית העור בהתפתחות הפסיכולוגית, כשל בסימבוליזציה, דחף המוות ועוד. כמו כן, מוצע חיבור של פרספקטיבות אלו לפרקטיקה הקלינית. ההשתלמויות מותאמות פרטנית לצורכי הצוות ומיועדות לצוותי טיפול מנוסים, שפ"חים, שפ"מ ומרכזי טיפול פרטיים.

הדרכה וליווי לצוותי ייעוץ חינוך וטיפול 

ליווי צוותים המתמודדים עם פגיעה עצמית במוסדות (בתי ספר, פנימיות, הוסטלים). הליווי ניתן תוך חשיבה והתאמה אישית לצורכי הצוות ועשוי לכלול בניית פרוטוקולים להתמודדות עם פגיעה עצמית, הקניית ידע על  פגיעה עצמית והגורמים לה, דיון והדרכה על מקרים  ספציפיים ועוד. רסיסי