על המרכז

המרכז להתמודדות עם פגיעה עצמית הוא המרכז היחיד בישראל אשר מתמחה בטיפול במצבי פגיעה עצמית לא אובדנית- חתכים, כוויות וחבלות עצמיות אשר אינם מכוונים לגרימת מוות.

נקודת המוצא שלנו היא כי פגיעה עצמית מהווה הן אסטרטגיה לוויסות והרגעת מצבי מצוקה, והן ביטוי להיבטים נפשיים אשר טרם נמצאה הדרך לבטא אותם במילים. מתוך תפיסה זו, אנו מציעים מענה טיפולי אשר מכוון לסייע הן למתמודדים.ות עם פגיעה עצמית, והן להורים, יועצים וצוותי חינוך וטיפול המלווים את הפוגעים.ות בעצמם.

בתחום הטיפולי, אנו מציעים פסיכותרפיה באוריינטציה פסיכודינמית אשר מכוונת להנעת שינוי נפשי וקידום צמיחה נפשית. מתוך השינוי, מתאפשרים גם הקלה בסבל והרחבה של היכולת להתמודד עם העולם הנפשי והרגשי באופן יעיל ומיטיב. הטיפול מיועד לבוגרים ומתבגרים.

בנוסף, אנו מציעים מגוון שירותים למטפלים.ות, ולצוותי ייעוץ וחינוך המבקשים להעשיר את הידע, ההבנה ויכולת ההתמודדות שלהם עם הפוגעים.ות בעצמם.ן. אנו מציעים הדרכות פרטניות נקודתיות או מתמשכות למטפלים.ות, הרצאות, השתלמויות וסדנאות לצוותים טיפוליים וחינוכיים, וליווי מותאם אישית לצוותים.

 

המרכז להתמודדות עם פגיעה עצמית הוקם על ידי ליטל פלג, פסיכולוגית קלינית העוסקת בטיפול, כתיבה והוראה בתחום הפגיעה העצמית בעשור האחרון. 

שירותי המרכז ניתנים באזור המרכז, השרון והשפלה.

 

יתכן ויעניין אותך גם

מהי פגיעה עצמית

פגיעה עצמית בגיל ההתבגרות

פגיעה עצמית בצבא

פגיעה עצמית בבגרות

פגיעה עצמית – טיפול ודרכי התמודדות

פגיעה עצמית ואובדנות

פגיעה עצמית והרס עצמי

טיפול בפגיעה עצמית