טיפול בפגיעה עצמית

פגיעה עצמית לא אובדנית היא תופעה שכיחה אך מורכבת, אשר שורשיה נעוצים בהתמודדות הפוגע.ת בעצמו.ה עם תכנים וקשיים רגשיים, אשר טרם נמצאו להם מילים. בין אם הפגיעה העצמית מופיעה על רקע טראומה ומשבר ובין אם על רקע אתגרי חיים "רגילים", היא קשורה במצוקה נפשית הזקוקה למענה. בהתאם לתפיסה זו, המרכז להתמודדות עם פגיעה עצמית מציע טיפול פסיכולוגי המכוון להתמודדות עם גורמי העומק שבבסיס הפגיעה העצמית ולהנעת שינוי נפשי יציב ומשמעותי.

טיפול בפגיעה עצמית

ההבנה כי פגיעה עצמית אינה "קריאה לתשומת לב", מניפולציה או "טרנד חברתי", אלא ביטוי לכאב נפשי שטרם עובד ובא לידי ביטוי במילים עומדת בבסיס תפיסת הטיפול שלנו. בהתאם, אנו מציעים טיפול פסיכולוגי באוריינטציה פסיכו דינמית אשר מתאים למתבגרים.ות ובוגרים.ות, אשר פוגעים בעצמם על רקע דיכאון, דימוי עצמי ירוד, טראומה, פגיעה מינית, סוגיות הנוגעות לנטייה המינית, קשיים בתחום הזוגי והבין אישי ומגוון קשיים "ללא כותרת", המלווים במצוקה וכאב נפשי. כמו כן, אנו מציעים הדרכת הורים להורים למתבגרים המתמודדים עם פגיעה עצמית. הדרכת ההורים מתאימה גם להורים למתבגר.ת המסרב.ת להגיע לטיפול.

למידע מורחב על שיטות הטיפול בפגיעה עצמית (לינק למאמר "פגיעה עצמית- טיפול ודרכי התמודדות")

איך טיפול בפגיעה עצמית יעזור לי?

טיפול בפגיעה עצמית בגישה פסיכו דינמית יכול לסייע במגוון היבטים:

  • הקלה מסבל נפשי מתמשך המתבטא בדיכאון, חרדה, כעסים וקשיים בין אישיים
  • זיהוי ועיבוד של אירועי עבר וחוויות פנימיות המביאים לשימוש בפגיעה עצמית
  • הרחבת יכולת ההתמודדות עם מצבים רגשיים ובין אישיים
  • שינוי תפיסות עצמיות שליליות והרסניות
  • יצירת מרחב לצמיחה נפשית
  • ומה עם הפגיעה העצמית? כל האלמנטים הנ"ל מניחים את הבסיס לפרידה מהפגיעה העצמית כאשר האדם עצמו יחוש כי הוא אינו זקוק לה יותר.

למה דווקא אצלנו?

המרכז להתמודדות עם פגיעה עצמית הוא המרכז היחיד בארץ המתמקד בטיפול במצבי פגיעה עצמית. השירותים הטיפוליים במרכז ניתנים מתוך הבנה עמוקה של חווית הפגיעה העצמית והגורמים לה, ומתוך ידע המבוסס על הספרות והמחקר העדכניים. הצוות המקצועי שלנו מורכב ממטפלים.ות מקצועיים.ות ומנוסים.ות, אשר הוכשרו בטיפול בפגיעה עצמית.

יתכן ויעניין אותך גם: 

מהי פגיעה עצמית

פגיעה עצמית בגיל ההתבגרות

פגיעה עצמית בבגרות

פגיעה עצמית – טיפול ודרכי התמודדות

פגיעה עצמית ואובדנות

פגיעה עצמית והרס עצמי